III MISTRZOSTWA POLSKI W TETRISIE KLASYCZNYM (NTSC)

ctwc poland 2022

10-12.06.2022 - warszawa, pixel heaven festival

Szósta ogółem, a trzecia w wersji NTSC edycja Mistrzostw Polski w Tetrisie klasycznym zdecydowanie przejdzie do historii pod wieloma względami. Do turnieju zapisało się 56 osób, z czego 42 podeszły do swoich prób kwalifikacyjnych, czyniąc go największymi w historii kwalifikacjami do Classic Tetris World Championships.

KWALIFIKACJE

  1. 🇵🇱ZOMBEK – 1M 889 460
  2. 🇵🇱 MUMINLAXON – 794 540
  3. 🇵🇱 SJN – 751 680
  4. 🇵🇱 DŹWIGOЩAK – 693 960
  5. 🇵🇱 RURCZAK – 558 960
  6. 🇵🇱 MICHU – 558 200
  7. 🇵🇱 ŚWIDR – 537 940
  8. 🇵🇱 FУST0Я – 501 218
  9. 🇵🇱 BAKADRIAN – 462 240
  10. 🇵🇱 BINTURONG – 424 460
  11. 🇵🇱 DOBRY – 336 500
  12. 🇵🇱 DONLOOZ – 328 512
  13. 🇵🇱 ARATTOR – 243 705
  14. 🇵🇱 TUTAJHAMON – 243 705
  15. 🇵🇱 PSYHO – 189 340
  16. 🇵🇱 PSASZ100 – 120 400
  17. 🇵🇱 YAMNY – 438 803 – wycofał się
  18. 🇵🇱 MKALIUSZEK – 115 570
  19. 🇵🇱 GLIZDER – 64 003
  20. 🇵🇱 TOMKOO – 50 826
  21. 🇵🇱 TESZUB – 48 629
  1. 🇵🇱 ELEO – 31 600
  2. 🇵🇱 KICKSTART – 30 231
  3. 🇵🇱 RONIWORLDS – 25 329
  4. 🇵🇱 AGATAM – 23 031
  5. 🇵🇱 SZCZEEPAN – 20 378
  6. 🇵🇱 IGOR_KUN – 19 311
  7. 🇵🇱 MIKNIOS – 16 366
  8. 🇵🇱 ALDAR – 14 400
  9. 🇵🇱 NIKO – 13 000
  10. 🇵🇱 LUKE – 11 200
  11. 🇵🇱 NYTEU – 10 689
  12. 🇵🇱 HELAPS – 8 500
  13. 🇵🇱 ARGON – 7 692
  14. 🇵🇱 JOHNNY2K8 – 5 074
  15. 🇵🇱 UNFOR – 4 000
  16. 🇵🇱 MICHAU – 3 604
  17. 🇵🇱 AVOK – 3 600
  18. 🇵🇱 FILILIP – 3 400
  19. 🇵🇱 BUASHEI – 3 243
  20. 🇵🇱 MONISSWF – 2 800
  21. 🇵🇱 MOUSTACHEV – 812

Już podczas kwalifikacji emocji nie zabrakło – podczas swojej próby Zombek osiągnął pierwszy w historii polskich turniejów live maxout, a uplasowani trochę niżej Arattor oraz Tutajhamon osiągnęli dokładnie ten sam wynik kwalifikacyjny. Tutajhamon musiał jednak uznać wyższość Arattora, który swój wynik zdobył wcześniej.

drabinka

1/8 finału

🇵🇱 ZOMBEK 2:0 PSASZ100 🇵🇱

🇵🇱 FУST0Я 1:2 BAKADRIAN 🇵🇱

🇵🇱 RURCZAK 2:1 DONLOOZ 🇵🇱

🇵🇱 DŹWIGOЩAK 2:0 ARATTOR 🇵🇱

🇵🇱 SJN w/o TUTAJHAMON 🇵🇱

🇵🇱 MICHU 2:0 DOBRY 🇵🇱

🇵🇱 ŚWIDR 2:1 BINTURONG 🇵🇱

🇵🇱 MUMINLAXON 2:0 PSYHO 🇵🇱

ĆWIERĆFINAŁY

🇵🇱 ZOMBEK 3:1 BAKADRIAN 🇵🇱

🇵🇱 RURCZAK 3:0 DŹWIGOЩAK 🇵🇱

🇵🇱 SJN 0:3 MICHU 🇵🇱

🇵🇱 ŚWIDR 3:1 MUMINLAXON 🇵🇱

PÓŁFINAŁY

🇵🇱 ZOMBEK 3:2 RURCZAK 🇵🇱

🇵🇱 MICHU 0:3 ŚWIDR 🇵🇱

MECZ O TRZECIE MIEJSCE

🇵🇱 RURCZAK 0:3 MICHU 🇵🇱

FINAŁ

🇵🇱 ZOMBEK 4:0 ŚWIDR 🇵🇱

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. 🇵🇱 🥇 ZOMBEK

2. 🇵🇱 🥈 ŚWIDR

3. 🇵🇱 🥉 MICHU

4. 🇵🇱 RURCZAK

5. 🇵🇱 BAKADRIAN

5. 🇵🇱 MUMINLAXON

7. 🇵🇱 DŹWIGOЩAK

7. 🇵🇱 SJN

9. 🇵🇱 BINTURONG

9. 🇵🇱 DONLOOZ

9. 🇵🇱 FORYST

12. 🇵🇱 ARATTOR

12. 🇵🇱 DOBRY

12. 🇵🇱 PSASZ100

12. 🇵🇱 PSYHO

16. 🇵🇱 TUTAJHAMON

Podium turnieju – Świdr, Zombek oraz Michu